Eğitsel İçerik Üretimi

Eğitsel İçerik Üretimi

Dijital Dünyada İz Bırakan İçerikler Üretiyoruz

Bütün cihazlara ve platformlara uyumlu digital içerik üretiminde anahtar teslim projeler üretiyoruz.
LMS Uyumlu
Web Uyumlu
Mobil Uyumlu

Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitimde en önemli bileşenlerden biri eğitsel dijital içeriklerdir. Bu içeriklere örnek olarak eğitsel animasyonlar, etkileşimler, videolar verilebilir. Üretilen bu içerikler web ve mobilde oynatılabildiği gibi SCROM paketi formatında çıktı alınıp Moodle’a entegre etmek de mümkündür. Bu şekilde Moodle içerisinde içeriğin raporlama ve takibinin yapılabilmesi sağlanır.

Eğitsel İçerik Üretim Süreçleri

Bilgiyi etkileyici deneyimlere dönüştürüyoruz.
Storyboard-bro (1)

Storyboard Yazımı01

Storyboard yazımı bir dijital içerik üretiminde ilk adımı oluşturur. Storyboard, bir hikayenin veya ham bir içeriğin görsel olarak anlatılmasını sağlayan bir tekniktir. Eğitsel bir storyboard yazarken, öğrencilerin belirli bir konuyu anlamalarına ve öğrenmelerine yardımcı olacak bir hikaye veya senaryo oluşturmak gerekmektedir. Bu nedenle, hikaye veya senaryo oluşturmada, görsel temsillerin yapılması ve açıklamaların eklenmesi önemli adımlardır. Her sahne, konuyu vurgulayacak ve öğrencilerin ilgisini çekecek şekilde tasarlanmalıdır.

Şirketimizde öğrencilerin ilgisini ve dikkatini ders üzerinde tutmasını sağlamak için storyboard yazımında oyunlaştırmaya (gamification) önem vermekteyiz. Ayrıca üretilen storyboardlar redaksiyon aşamasından geçirilerek her türlü yazım hatası ve anlatım bozukluklarının ayıklanması sağlanır.

Seslendirme02

Seslendirme storyboard yazımından sonra gelen adımdır. Öğretilmek istenen konunun etkili bir şekilde iletilmesine yardımcı olur ve öğrencilerin daha fazla ilgi göstermelerini sağlar. Konuya uygun ses tonu, net ve anlaşılır konuşma, duygusal vurgu, ses efektleri ve senkronizasyon gibi faktörlere dikkat ederek başarılı bir eğitsel animasyon seslendirmesi yapılabilir.

Eğitsel animasyonlarda kullanılan ses tonu, konuya uygun olmalıdır. Örneğin, eğlenceli ve canlı bir ses tonu, çocuklar için tasarlanmış bir eğitsel animasyonda daha etkili olabilir. Ancak, yetişkinler için tasarlanmış bir eğitsel animasyonda daha ciddi ve profesyonel bir ses tonu tercih edilebilir.

Şirketimiz, alanında eğitimli ve tecrübeli seslendirme sanatçıları ile çalışmaktadır.

voiceover
Wave
Animation-bro (1)

İçerik Üretimi03

Şirketimizde ihtiyaca bağlı olarak farklı teknolojiler kullanılarak içerik üretimi sağlanmaktadır. JavaScript, HTML ve CSS kullanarak etkileşimler üretilebildiği gibi SCORM ve xAPI çıktı almaya olanak sağlayan Articulate Storyline, Articulate Rise ve Adobe Captivate gibi animasyon programları ve Vyond gibi online animasyon programları da kullanılmaktadır.

Görsel tasarım ve video üretimi için Adobe Illustrator, Adobe After Effects ve diğer Adobe programları gibi görsel tasarım araçları kullanılmaktadır.

Bu adımda storyboard’a uygun olarak içerikler üretilir ve ses senkronizasyonları yapılır.

Eğitimi Dijital Dünyaya Taşıyoruz

Asenkron dijital eğitim içerikleri ile zamandan ve mekandan bağımsız eğitimi kendi programınıza uyarlayın.